SERWIS OPON

ANT-GUM

Oferta

KROK I 

Wymiana opon w naszym serwisie zaczyna się przyjęciem zlecenia od Klienta. Pracownik serwisu udziela informacji o dostępnych usługach podstawowych ( wymiana kół, wyważanie) i dodatkowych ( pompowanie, depozyt i konserwacja opon) oraz pokazuje cennik usług.

Klient dokonuje wyboru zakresu usług i jest informowany o całkowitej cenie wybranego przez siebie pakietu.


KROK II

Po ustaleniu zakresu prac samochód wjeżdza na podnośnik, pracownicy przystępują do demontażu kół. 

Koła zostają opisane w celu identyfikacji pozycji każdego z kół na samochodzie. Kolejnym krokiem jest demontaż opony.

Opony zdjęte z samochodu mogą na życzenie Klienta zostać poddane konserwacji ( wydłuza to ich żywotność) , a następnie oddane do depozytu lub zapakowane w specjalne worki i umieszczone w bagażniku auta Klienta. 


KROK III

W momencie gdy z felgi zostają zdjęte opony pracownicy dokonują oceny stanu obręczy. Informują Klienta jeżeli felga jest krzywa, pęknięta lub w inny sposób uszkodzona.

Prostowanie felg (zwłaszcza stalowych) może odbyć się w trakcie wymiany opon. W przypadku felg aluminiowych lub większych uszkodzeń zwykle konieczne jest pozostawienie felgi do naprawy.

Opony, które mają zostać założone na felgi również poddawane są ocenie. Jeśli wszystko jest w porządku pracownik montuje opony na obręcz. Tak przygotowane koła są gotowe do wyważania.


KROK IV

Komputerowe wyważanie kół służy jak najdokładniejszemu rozłożeniu masy, a przez to wyeliminowaniu znacznych sił działających na toczące się koło. Żle lub niedokładnie wyważone koła bedą powodowały "bicie" odczuwalne na przykład jako wibracje na kierownicy podczas jazdy z większą prędkością. Odbija się to niekorzystnie także na stanie zawieszenia oraz nieodpowiednim zużyciu bieżnika opony. 


KROK V

Prawidłowy serwis opon kończymy odpowiednim umieszczeniem kół na samochodzie. Koła zostają przykręcone kluczem dynamometrycznym. Należy jednak pamiętać, aby sprawdzić dokręcenie kół po przejechaniu około 50 km.


aktualne promocje

 


rezerwacja usługi

Zadzwoń i zarezerwuj termin usługi

54/ 235-21-97

501-331-137